Rólunk...

"A kreativitás olyan drog, ami nélkül képtelen vagyok élni." (Cecil B. DeMille)

Bemutatkozó

Egyesületünk 2016-ban alakult Hövejen, de tagjai között több más település alkotója, kézművese, sportolója, szakembere is megtalálható. A név a francia montage = összeállítás szóból származik, jelentése: egyes képek összeillesztése egy művészi vagy gondolati egységgé. Ez a név jelképezi a tagok sokszínűségét, illetve utal Einzenstein és Kulesov "egy meg egy az három" alapelvére, miszerint ha két különböző képet rakunk egymás mellé, s jól választjuk meg őket, akkor egy harmadik születik. Minden tagunk a saját szakterületének kiváló mestere, de arra törekszünk, hogy együtt valami újat, értékeset adhassunk másoknak, hogy közösen hozzunk létre egy "harmadik képet". Fontosnak tartjuk kultúránk, értékeink, hagyományaink ápolását, átadását, a különböző kézműves és kreatív technikák megismertetését, a mozgás és egészséges életmód, az önmegvalósítás fontosságának népszerűsítését.

Rengeteg sikeres programot tudhatunk magunk mögött, amelyeken nagy hangsúlyt fektettünk a gyermekek kreativitásának, fantáziájának, kézügyességének fejlesztésén, a kézművesség, a népi kismesterségek népszerűsítésén, a hagyományőrzésen kívül a környezetvédelemre és a környezettudatosságra való nevelésre is. A különböző technikák (nemezelés, gyöngyfűzés, kosárfonás, fa-, agyag- és papírmunkák, stb.) bemutatása, megismertetése során a gyerekek megtanulhatják, mi mindenre használhatják a kezüket és fantáziájukat, hogyan lehet biztonságosan használni a különböző eszközöket, miközben megismerik az anyagok tulajdonságait, felhasználásuk lehetőségeit is, s nem utolsó sorban hasznosan töltik szabadidejüket. Kézművesként, foglalkozás-vezetőként vagy szervezőként rendszeresen részt veszünk különböző kulturális rendezvényeken, találkozókon, vásárokon, kiállításokon, évek óta kézműves foglalkozásokkal színesítjük a nyári táborok programjait. Ezeken kívül tagjaink múzeumpedagógiai foglalkozásokat, rendhagyó technika órákat, felnőttek részére pedig Alkot-órákat is tartottak, tartanak. Célunk: ösztönözni, motiválni, lehetőséget biztosítani a gyermekek élmény- és fantáziavilágának, szabad önkifejezésének, kreativitásának kibontakoztatására, mozgáskultúrájuk, szociális képességeik fejlesztésére.

Joshua Wolf Shenk szerint "A kreativitás akkor jön létre, amikor az álmodozó találkozik a cselekvővel." Bízunk benne, hogy egyesületünk a következő időszakban is sok-sok "álmodozónak" váltja valóra vágyait - legyen szó egy-egy gyönyörű mézesajándékról, csíkok sokaságából összeállított papírplasztikáról, tarka-barka kerámiáról, fából, fonalból, gyöngyből, textilből készült tárgyról, amit az egyes alkotóktól megvásárolt.... vagy saját maga készített el.

"Együtt-postázás"

Válogasson a különböző termékek közül! Ha egyesületünk több kézművesétől is szeretne vásárolni, postaköltséget spórolhat! Előzetes egyeztetés után lehetőség van a termékek egy csomagban történő, közös postázására, vagy átvételére!

ÉTEL-KÉSZÍTÉS

Sportfoglalkozások - mozgás - vetélkedők - egészséges életmód

PÁLYÁZATÍRÁS -

EGYÉB ADMINISZTRÁCIÓ

Szolgáltatásaink

Kézműves-foglalkozások - nem csak gyerekeknek!

Vállaljuk rendhagyó órák, bemutatók, szakkörök, kézműves foglalkozások tartását intézményekben, falunapokon, nyári táborokban, családi napokon és egyéb rendezvényeken - alkalmazkodva a tematikához, egyedi igényekhez.

Kézművestermékek készítése

Kézműveseink készleten lévő termékei azonnal megvásárolhatóak, de vállaljuk egyedi igényeik, elképzeléseik megvalósítását is! Néhány termék megtekinthető tagjaink bemutatkozójánál!

Programszervezés

Tanácstalan, mi az, ami elengedhetetlenül szükséges egy programszervezéshez?

Mi segíthetünk: vásárok, nyári táborok, szabadidős tevékenységek, kiállítások, és egyéb rendezvények szervezésében, lebonyolításában!

Elérhetőségek:

Cím:

9361 Hövej, Petőfi Sándor u. 20.

Telefon:

+36-30-6043636

ZSUZSA770828@GMAIL.COM

© 2018 Kézműves termékek, programszervezés. Minden jog fenntartva.
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el